piątek, 24 lipca 2015

Igłą Malowane 4/2015

Witajcie w ten upalny piąteczek chcę się z Wami podzielić moja opinią na temat najnowszego nr Igłą Malowane. Widząc zapowiedzi wydawcy nie mogłam się doczekać kiedy wreszcie do mnie dotrze... ale wreszcie go mam i postaram się i Wam zaprezentować pismo może i Was skuszę do poszukania tego numeru. Pismo kosztuje 9,70 może to nie mało ale jak zwykle bardzo dobrze opracowane wzory warte są wydania tych pieniędzy.


 A w środku znajdziemy już na pierwszych stronach dwa obrazki z kwiatami, wzór przypominający witraż, który można zastosować w różnorodny sposób autorzy podpowiadają co z nim zrobić. Można je wyszyć krzyżykami bądź koralikami.
 


Następne są małe wzorki na serwetki z makami, mi osobiście podoba się większa kompozycja. Też myślę że przedstawiony wzór świetnie prezentowałby się np. na torebce lub większej torbie.


Z większych obrazów w gazecie znalazł się wzór na obraz w klimatach Afryki. Bardzo ładny energetyczny obraz. Uwielbiam takie intensywne kolory do wyszywania, kto wie może kiedyś skuszę się na jego wyszycie....?


Kolejna propozycja to Romantyczne ptaszki, wykonane haftem krzyżykowym bądź wstążeczkowym. Jeśli ktoś skusi się na wykonanie go wstążeczkami znajdzie objaśnienia jak wykonuje się tym haftem ściegi.
No cóż ten wzór nie przypadł mi do gustu, to nie moje kolory, nie moje klimaty.


W piśmie znajdziemy też coś dla dzieci, uważam że to świetny pomysł, są wakacje a wiadomo że dzieci często się nuuuuudzą, wiec dlaczego nie wciągnąć ich do wspólnego wyszywania. Krok po kroku zaprezentowano jak haftować krzyżykami, to bardzo przydatne dla początkujących i wcale nie muszą być dziećmi ;)


Kolejny dziecięcy wzorek to rysunek 6,5 letniej Julii zwyciężczyni konkursu, który został przerobiony na haft, myślę ze to już dla bardziej wprawionych dzieci albo ich mam ale uważam że to świetny pomysł na przerabianie rysunków dziecięcych na haft.


 Ale dojdźmy wreszcie do sedna. Na ten wzór tak bardzo czekałam. Uwielbiam maki a na tym krajobrazie są tak pięknie pokazane że chyba się nie powstrzymam i zacznę przygotowywać kanwę i kompletować nici. Ten wzór również można wykonać haftem krzyżykowym lub wstążeczkowym, który również został dokładnie obrazkowo objasniony. Oba są piękne ale wiadomo ja mam słabość do XXX  a tu jest ich aż 277x300 ;)


Na ostatnich stronach znajduje się zaproszenie na szósty już zjazd w Ustroniu który odbędzie się w październiku, szkoda że mam tak daleko...


 Mam nadzieję że udało mi się przybliżyć gazetę jeśli jednak za mało Wam zdjęć to odsyłam Was na stronę z filmem tu   a najlepiej do najbliższego sklepu po gazetę ;)
Dziękuję za odwiedziny i komentarze pod ostatnią moją pracą. Dziękuję również za Wasze kciuki i dobre słowo tu i na FB dzięki Waszemu wsparciu łatwiej znosić trudy.
Miłego wypoczynku wszystkim życzę i do następnego pa pa :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawienie po sobie śladu w postaci komentarza. Wasza obecność motywuje mnie do działania i rozwijania pasji :)