niedziela, 27 września 2015

Igłą Malowane 5/2015

Witajcie, kilka dni temu dotarł do mnie kolejny numer "Igłą Malowane", zawsze czekam z niecierpliwością na kolejny numer, chętnie podzielę się wrażeniami z tego spotkania ;)

 Na pierwszych stronach gazety znajdziecie pierwszy obrazek z serii z kolorową parasolką. Mały, efektowny obrazek częściowo wyszyty krzyżykami z dodatkiem koralikowej parasolki. Może i ładny ale raczej nie skuszę się na jego wyszycie ;)


Kolejny projekt to "Sówka matematyczka", jest to już druga z kolekcji po geograficzce, która dostępna była w "Twórczych Inspiracjach". Bardzo sympatyczny wzorek, może powstać z niego obrazek do pokoju dziecinnego lub ozdoba na okładkę lub worka na strój. Myślę że mamy i ich dzieci z pewnością znajdą zastosowanie dla tego wzoru :)


Miś z bukietem to mały wzorek do wyszycia krzyżykami lub częściowo krzyżykami oraz haftem wstążeczkowym. Myślę że ten wzorek podobnie jak poprzedni może ucieszyć jakieś dziecko, no cóż ja już dawno wyrosłam z takich wzorków ;)
Na kolejnej stronie zamieszczono kurs haftu wstążeczkowego, krok po kroku autor wtajemnicza nas w magię tego przestrzennego haftu.


 "Taniec żywiołów- ogień" mimo iż to moje ulubione kolory również nie znajdzie się na liście moich zachcianek. To nie mój styl ale może Was ten projekt zainteresuje.


Na kolejnych stronach znajdują się schematy które przeniosą nas w "Bajkowy świat". W numerze "Twórczych Inspiracji" rozpoczęto tematykę a tu znajdziemy istną kopalnię małych wzorków dla dzieci. Bardzo spodobały mi się te wzorki, bardzo kolorowe i takie bajeczne. Autorzy podpowiadają jak zastosować wzorki w akcesoriach dla niemowlaka, na ostatnich stronach w katalogu Coricamo znajdziemy ofertę zakupu akcesoriów które można samodzielnie ozdobić.  

I wreszcie dochodzimy do 21 strony na której znajdują się piękne maki na wietrze. Ten obraz przypadł mi bardzo do gustu i znalazł się na mojej długiej liście wzorów które chcę w przyszłości wyhaftować. Myślę że w tym przypadku moje słowa są zbyteczne, ten projekt sam się broni swą urodą ;)


 Dumny paw, to kolejny duży obraz z proponowanych w tym numerze. Niestety to nie moje klimaty, nie trafi na moją listę zatytułowaną - MUSZĘ TO MIEĆ. Ale podobno o gustach się nie dyskutuje, być może Wam się podoba ten wzór.


 Kolejna w kolejce to serwetka z różami. Cóż ten wzór skradł moje serce, uwielbiam takie romantyczne wzory. Różana gałązka jest urocza a koronkowa ramka wyszywana jest trafionym dopełnieniem. Ten wzór jak najbardziej trafi na moją długą listę i cicho liczę na to że szybko doczeka się wykonania czym mój stół może zyskać nowe nakrycie. Zapomniałam wspomnieć że w ofercie znajdziecie oprócz serwetki bieżnik oraz dużą serwetę, oj kuszą niesamowicie ;)


Ostatnim z wzorów w tym numerze jest wzór chaty góralskiej jesienią, to już trzeci z serii chat po zimowym i wiosennym. Każdy ma swój urok. To schemat dla bardzo ambitnych (czytaj pracowitych) wielkości 302x151 krzyżyków, duży obraz ale i tym większa radość po zakończeniu pracy. Mimo iż podoba mi się ten obraz nie pokuszę się na jego wyszycie, nie pasowałby do mojego mieszkania ;)


W katalogu na kolejnych stronach znajdziemy wspomniane wcześniej przeze mnie akcesoria dla niemowląt oraz wspominane obrazy z chatą góralską, wiec nic tylko wybierać, kupować i do pracy ;)


Uważam że ten numer czasopisma pogodzi pokolenia zafascynowane haftem. Każdy znajdzie coś dla siebie są mniejsze i większe wzory, dla młodszych i starszych, dla tradycjonalistek ale i osób których haft kojarzy się z innym światem. Nie pozostaje nic innego jak poszukać w kioskach tego numeru i wyszywać. Jeśli jeszcze Was nie zachęciłam odsyłam Was na YouTube.

Na dziś to wszystko czym chciałam się z Wami podzielić, miłego wieczoru a jutro biegusiem po gazetę bo warto :)
Pa pa :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawienie po sobie śladu w postaci komentarza. Wasza obecność motywuje mnie do działania i rozwijania pasji :)